CFR Cluj, gata să-și vândă „perlele” de export! „Au fost mulți impresari la meciul cu Lazio”. Ce jucători au fost evidențiați | EXCLUSIV VIDEO ProSport SPECIAL

Cristi Balaj, președintele lui CFR Cluj, a vorbit la ProSport SPECIAL despre eșecul campioanei de pe terenul lui Lazio Roma, scor 0-1, din play-off-ul Conference League și a anunțat că mai mulți emisari au fost prezenți pentru a-i urmări pe elevii lui Dan Petrescu.

„Yeboah a depus un efort uriaș, a câștigat foarte multe dueluri aeriene. Krasniqi a fost foarte bun, la fel și Bîrligea. Petrila a intrat în repriza a doua și a creat anumite incursiuni, obținând lovituri de la colț. Am pronunțat doar numele jucătorilor de 19, 21 și 24 de ani. Asta ne dă speranțe. Înseamnă că jucătorii de la CFR Cluj sunt interesanți. Știm că sunt urmăriți de cluburi importante.

Și aseară au fost mulți impresari la meciul dintre Lazio și CFR Cluj. Au venit pentru mai mulți jucători de la CFR Cluj. Nu știm dacă vor fi ceva mutări de trupe în perioada următoare. Deocamdată ne concentrăm pe campionat, pe Conference League și pe Cupa României. Suntem angrenați în toate competițiile posibile”, a declarat Cristi Balaj la ProSport SPECIAL.

Balaj se așteaptă la un stadion plin la returul cu Lazio!

Dacă pe Stadionul Olimpic Din Roma au fost aproximativ 12.000 de spectatori prezenți, dintre care în jur de 1.000 de români, Cristi Balaj se așteaptă ca la retur arena din Gruia să fie plină.,

„Este o competiție cu echipe importante. Noi am picat cu cel mai greu adversar posibil. Ne-am dorit să obținem un rezultat care să ne dea șanse de calificare la meciul retur, unde sper ca suporterii noștri să fie prezenți, așa cum ne-au obișnuit. Sunt convins că împreună vom face un meci bun. Atmosfera sper să fie atât de caldă încât să împingă băieții de la spate. Mai sunt puține bilete de vânzare pentru meciul retur. Cei de la Lazio doresc acest trofeu. Probabil că spectatorii vor veni să vadă și o echipă de top dintr-un campionat mult, mult mai puternic decât cel al nostru.

Regret că am luat acel gol în prelungirile primei reprize. Probabil dacă exista mai multă atenție puteam evita acel gol. Văzând golul primit, cu execuția de excepție a lui Immobile, mulți spuneau că ce mare jucător e. Nu întâmplător acești jucători au un preț pe măsură. Valoarea lor este foarte ridicată”, a adăugat Cristi Balaj.

Publicat: 17 02. 2023, 09:04