Căpitanul Mario Camora nu are milă de coechipieri, după CFR Cluj – Adana Demirspor 1-1: „Câțiva jucători nu au ritmul de joc!”

Mario Camora nu și-a menajat coechipierii, după ce Adana Demirspor a egalat pe finalul meciului cu CFR Cluj, 1-1.

CFR Cluj a debutat cu o remiză în acest sezon al cupelor europene, 1-1 pe teren propriu cu turcii de la Adana Demirspor. Echipa din România a deschis scorul prin golul marcat de Jefte Betancor în minutul 6, dar s-a văzut egalată în minutul 77.

Căpitanul Mario Camora nu a ezitat să spună, după meci, că CFR Cluj nu a reușit să mențină ritmul până la final din cauza coechipierilor care încă nu sunt bine pregătiți din punct de vedere fizic.

CFR Cluj a obținut doar o remiză cu Adana Demirspor, în turul 2 preliminar al Conference League, iar Mario Camora pune căderea echipei din final pe seama coechipierilor care încă nu sunt puși la punct cu pregătirea fizică.

Fundașul formației din Gruia spune, de asemenea, că se așteaptă la o atmosferă incendiară la returul din Turcia.

Am făcut un meci bun, dar am primit gol pe final. Am căzut din punct de vedere fizic. Câțiva jucători nu au ritmul de joc!

A fost un rezultat echitabil. A contat și că noi am mai jucat două meciuri oficiale, ei numai amicale. O echipă bună, puternică. Sperăm să reușim o calificare în Turcia. Cu siguranță că va fi un stadion plin la meciul din deplasare. Va fi o atmosferă foarte frumoasă, dar trebuie să fim pregătiți pentru acest meci.

Trebuie să fim sinceri, și ei au avut câteva ocazii de gol. Nu mai există meci ușor, dar suntem optimiști.

Avem meci important cu Craiova, și-au schimbat și antrenorul și trebuie să fim pregătiți.

Sezonul trecut am marcat multe goluri, dar am primit mai multe decât era normal”, a declarat Mario Camora, căpitanul lui CFR Cluj, la finalul meciului cu Adana Demirspor.

Publicat: 28 07. 2023, 00:02