Adrian Șut a vorbit despre plecare la câteva minute după ce FCSB a eliminat-o pe CSKA 1948 Sofia din Conference League! Ce spune despre transferul bombă la Trabzonspor: „Sunt la Steaua, dar orice jucător vrea să facă pasul afară”

FCSB s-a calificat în turul 3 preliminar UEFA Conference League. După 1-0 în Bulgaria, roș-albaștrii au învins-o pe CSKA 1948 Sofia cu 3-2 pe stadionul „Arcul de Triumf”, scorul în minutul 68 fiind 2-1 pentru oaspeți.

Adrian Șut a vorbit despre plecare la câteva minute după ce FCSB a eliminat-o ps CSKA 1948 Sofia din Conference League! Ce spune despre transferul bombă la Trabzonspor: „Sunt la Steaua, dar orice jucător vrea să facă pasul afară”

În minutul 49 a mai fost un moment important, Adrian Șut a suferit o intrare dură, a pierdut mingea, iar bulgarii au făcut 1-1, cu lovitura de cap a lui Pedrinho. La finalul jocului, mijlocașul pregătit de Mihai Pintilii și Elias Charalambous și-a asumat greșeala și a vorbit despre importanța meciului cu CFR Cluj, de pe stadionul Ghencea.

„Trebuia să facem un joc bun, până la urmă orice meci din cupele europene e dur. Nu știu dacă a fost fault, am simțit ceva, dar a fost o greșeală a mea. Avem meciul cu CFR din campionat, după ne pregătim pentru meciul din europa cu danezii.

Prima repriză a fost bună, nu au ajuns la poartă, pe urmă a venit repriza a doua și așa au intrat în joc. Așa s-a întâmplat.

Nu ne-am temut, știam că putem să marcăm și că avem jucători de calitate în față. Djokovic a făcut un joc foarte bun, e un jucător cu experiență care ne ajută foarte mult.

Ne bucurăm foarte mult că o să jucăm în Ghencea, la noi acasă, sperăm să fie de bun augur și să câștigăm”, a declarat Adrian Șut la finalul meciului cu CSKA 1948 Sofia.

De asemenea, închizătorul FCSB-ului a fost chestionat și despre un potențial transfer la Trabzonspor, turcii fiind tot mai interesați de serviciile acestuia. Însă, chiar dacă a mărturisit că se gândește la evoluțiile pentru clubul roș-albastru, Adrian Șut a dezvăluit că își dorește cu ardoare, ca orice alt fotbalist român, să joace în străinătate.

„Nu știu nimic, am citit și eu. Dar nu a ajuns nimic la mine, aveam meci astăzi, sunt la Steaua și vreau să dau tot ce e mai bun. Orice jucător își dorește să facă pasul afară, dar eu sunt la Steaua și, deocamdată, vreau să dau ce e mai bun aici”, a mai spus Adrian Șut.

Publicat: 04 08. 2023, 00:04
Actualizat: 04 08. 2023, 00:05