A picat nocturna în minutul 71 al meciului CSKA 1948 Sofia – FCSB! Ce decizie a luat arbitrul italian

În minutul 75 al meciului dintre CSKA 1948 Sofia și FCSB, nocturna a picat și meciul s-a oprit.

FCSB a reușit să se impună în primul meci din acest sezon al cupelor europene, 1-0 în deplasare cu CSKA Sofia. Singurul gol al partidei din Bulgaria a fost marcat de Florinel Coman, iar vicecampioana României va începe jocul retur din postura de favorită la calificarea în turul 3 preliminar al Conference League.

Gazdele au avut mari emoții în minutul 71, când instalația de nocturnă a picat, iar arbitrul a întrerupt partida. Nu mai puțin de șase minute au așteptat fotbaliștii celor două echipe remedierea problemelor tehnice.

A picat nocturna în minutul 71 al meciului CSKA 1948 Sofia – FCSB

Meciul dintre CSKA 1948 Sofia și FCSB s-ar fi putut încheia după numai 71 de minute, când instalația de nocturnă de pe stadionul Vasil Levski din capitala Bulgariei.

Arbitrul a oprit jocul și cele două echipe au rămas pe teren, în așteptarea remedierii problemelor tehnice. Luminozitatea a revenit la capacitate maximă după șase minute, iar până la final nu au mai fost probleme.

Meciul s-a încheiat cu scorul de 1-0 în favoarea vicecampioanei României, care a devenit, astfel, mare favorită la calificarea în turul 3 preliminar al Conference League.

Meciul retur va avea loc la București pe 3 august, de la ora 21.30. Până atunci, echipa lui Gigi Becali va disputa un meci în etapa a treia din Superliga, în deplasare cu nou-promovata Oțelul Galați, programat sâmbătă, 29 iulie, de la ora 21:30.

Echipele de start la CSKA 1948 Sofia – FCSB

CSKA 1948 Sofia (4-2-3-1): Naumov – Gurishta, S. Petrov, Heliton, Orachev- Daskalov, Tsenov- Rusev, Stoichkov, Pedrinho- Kjartansson
Rezerve: Madzharov, Ganev, Thalis, Karagaren, Wankewai, Vutov, Viyachki, Rapnouil, Umarboev, Nguinda, Kirilov
Antrenor: Miroslav Kosev

FCSB (4-3-3): Târnovanu – Ovidiu Popescu, Dawa, Haruț, Radunovic- Băluță, Șut, Olaru- Cordea, Compagno, Florinel Coman
Rezerve: Vlad, Crețu, Panțîru, Octavian Popescu, Miculescu, Lixandru, Edjouma, V. Gheorghe, Pantea, Radaslavescu
Antrenor: Elias Charalambous

Publicat: 26 07. 2023, 22:48