Miguel Herrera, selecționerul Mexicului: „Ne-au fost anulate două goluri clare”

Selecționerul Mexicului, Miguel Herrera, a declarat că jucătorii săi au evoluat foarte bine în meciul cu naționala Camerunului, scor 1-0, de la Cupa Mondială, subliniind și faptul că aceștia au reușit să treacă peste faptul că le-au fost anulate două goluri, informează presa mexicană.

„Adevărul este că am jucat foarte bine. Echipa a făcut o treabă foarte bună în ciuda ploii. Ne-au fost anulate două goluri foarte clare, însă din fericire jucătorii au reușit să treacă peste asta”, a declarat Herrera.

Herrera a adăugat că victoria este extrem de importantă, însă echipa nu a obținut încă nimic. „Trebuie să continuăm să luptăm pentru a ajunge în optimi. Cu Brazilia trebuie să câștigăm”, a spus Herrera.

Reprezentativa Mexicului a învins, vineri, la Natal, cu scorul de 1-0 (0-0), selecționata Camerunului, într-un meci contând pentru grupa A a competiției, în care mexicanii au avut două goluri anulate.

Unica reușită a meciului a fost semnată de Oribe Peralta, în minutul 61.

Mexicanii au trimis mingea în poartă în minutul 12, dar arbitrul a anulat golul, pentru ofsaid. Reluările nu au confirmat poziția de ofsaid a atacantului Giovani Dos Santos. Un al doilea gol al mexicanilor a fost anulat în minutul 30, în urma unui corner, și tot pentru ofsaid. Nici de data aceasta reluările nu au confirmat poziția de ofsaid a marcataorului, același Giovani Dos Santos.