Fundașul german Shkodran Mustafi nu va mai juca la Cupa Mondială

Fundașul german Shkodran Mustafi, accidentat luni seară în partida din optimile de finală cu Algeria, scor 2-1 după prelungiri, nu va mai putea juca la Cupa Mondială, a anunțat selecționerul Joachim Low, citat de L’Equipe.

„Mustafi va fi indisponibil pentru două sau trei săptămâni. El nu va mai putea juca la Cupa Mondială”, a spus Low.

Fundașul echipei Sampdoria Genova a suferit o întindere la coapsa stângă în minutul 70 al întâlnirii cu Algeria, el fiind înlocuit cu Sami Khedira.

Reprezentativa Germaniei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale, în urma victoriei din meciul cu selecționata Algeriei, scor 2-1, după prelungiri, luni, la Porto Alegre, în optimile competiției.

Pentru Germania au marcat Schurrle ’92 și Ozil ‘119, iar pentru Algeria a înscris Djabou ‘120+2.