FOTO | Cele mai spectaculoase imagini de la meciurile jucate marți la CM 2014

Belgia a făcut un pas uriaș spre calificare după ce a reușit să întoarcă scorul cu Algeria și să câștige partida. Europenii au fost conduși încă din minutul 25 după golul din penalty înscris de Feghouli, însă în doar 10 minute și-au adjudecat victoria: Fellaini – minutul 70 și Mertens – minutul 80.

Partida vedetă a serii, confruntarea dintre Brazilia și Mexic, s-a terminat la egalitate, scor 0-0, dar rezultatul nu i-a împiedicat pe brazilieni să se bucure de fotbal. Naționala lor se află în continuare pe primul loc în grupă.

În ultimul meci al colajului fotbalistic de ieri s-au întâlnit Rusia și Coreea. Rușii puteau obține o victorie în primul meci de la Campionatul Mondial, dar gafa lui Akinfeev a fost decisivă în stabilirea rezultatului final.

ProSport vă prezintă o galerie foto cu cele mai spectaculoase imagini de la cele trei partide

Publicat: 18 06. 2014, 18:11
Actualizat: 18 06. 2014, 20:26