Chin și inspirație pentru Răzvan Lucescu! Cum arată clasamentul din Grecia după o etapă nebună pentru PAOK Salonic

Răzvan Lucescu gestionează perfect perioada bună prin care trece PAOK Salonic pe plan intern. În etapa a 13-a, una în care echipa din nordul Greciei a jucat după ce Olympiakos a făcut doar un egal la Xanthi, PAOK a început prost partida de pe teren propriu, cu AEL Larissa. Oaspeții au reușit să deschidă scorul în minutul 36 prin Nunic, însă totul s-a schimbat în minutele de prelungiri ale primei reprize. Fundașul dreapta Karanikas a fost eliminat și Prijovic a primit o lovitură de pedeapsă pe care a transformat-o.

PAOK a continuat să forțeze în repriza secundă, iar Răzvan Lucescu a punctat inspirat. Trimis pe teren în minutul 67, Akpom a marcat pentru 2-1 cu două minute mai târziu, scor care a rămas pe tabelă până la finalul jocului.

Partida în care românul Alin Toșca a fost pe bancă i-a adus lui PAOK trei puncte cu care echipa lui Lucescu își menține avansul important. PAOK este pe primul loc cu 35 de puncte, urmată de Atromitos cu 28 de puncte. Olympiakos este pe locul 3 cu 27 de puncte, în timp ce campioana AEK Atena e abia pe patru, cu doar 23 de puncte.

Publicat: 09 12. 2018, 21:27
Actualizat: 10 12. 2018, 06:15