Cea mai tare declarație după ce Messi i-a dat două goluri printre picioare și Barcelona s-a impus cu 3-0. „Dincolo de asta, ne-am apărat bine”

Barcelona s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a învins acasă cu 3-0 pe Chelsea, în manșa secundă a optimilor competiției. În tur scorul a fost 1-1, iar acum portarul londonezilor Thibaut Courtois susține că spaniolii nu au fost superiori, deși a scos mingea de trei ori din poartă, de două ori fiind ridiculizat de Messi.

„Nu cred că meritam să fim eliminați, dar greșelile individuale ne-au costat în ambele manșe. Nu mă așteptam să tragă (n.r. primul gol marcat de Messi, din unghi) și a fost prea târziu când mi-am strâns picioarele. Este greșeala mea.

Au marcat pe greșelile noastre, dar dincolo de asta, ne-am apărat bine, am încercat să jucăm bine și am nimerit bara de două ori. Am fost un pic lipsiți de noroc, dar greșelile individuale ne-au costat”, a spus Thibaut Courtois.

Golurile au fost marcate de Messi (minutele 3 și 63) și Dembele (minutul 20), pasa venind tot de la starul argentinian.

Publicat: 15 03. 2018, 08:34
Actualizat: 15 03. 2018, 09:27