Cea mai NEBUNĂ‚ calificare la Campionatul Mondial! „Urmașii” lui Sorin Cârțu :) Fotbaliștii din Honduras s-au răzbunat pe banca de rezerve după ce Costa Rica a înscris în ultimul minut | VIDEO

Costa Rica s-a calificat la Campionatul Mondial cu un gol înscris în ultimul minut împotriva naționalei din Honduras. Partida s-a terminat 1-1, iar Costa Rica și-a asigurat locul secund în grupă, cel care asigură calificarea directă.

Fotbaliștii din Honduras nu au digerat foarte bine cele două puncte pierdute în Costa Rica, iar unul dintre ei și-a vărsat nervii pe banca tehnică, amintind de episodul în care Sorim Cârțu a spart banca la Basel, într-un meci de Liga Campionilor al CFR-ului.

De cealaltă parte, suporterii și comentatorul din Costa Rica au început petrecerea după golul înscris în minutul 90+5, totodată fiind și a cincea prezență din istorie la Campionatul Mondial, după prezențele din 1990 (Italia), 2002 (Coreea de Sud-Japonia), 2006 (Germania) și 2014 (Brazilia).

Publicat: 08 10. 2017, 17:04
Actualizat: 08 10. 2017, 17:05