Ce a spus Ionuț Radu după ce l-a văzut pe Cristiano Ronaldo în vestiar: „Nu-mi vine să cred că sunt în fața celui mai mare jucător din lume”

Genoa, cu Ionuț Radu integralist, a remizat, 1-1, cu Juventus Torino, în campionatul Italiei. Portarul de 21 de ani a fost ezitant la golul marcat de Cristiano Ronaldo, dar a avut și multe parade salvatoare. Goalkeeperul calificat cu naționala U21 a României la EURO 2019 a povestit cum a decurs întâlnirea cu cel considerat de mulți cel mai bun fotbalist din lume.

„Sincer să spun, a fost o onoare. Din primul minut când l-am văzut în vestiar, am zis ‘nu-mi vine să cred că sunt în fața celui mai mare jucător din lume’. Dar până la urmă e un meci de fotbal și trebuie să îl tratăm ca pe oricare altul. Am obținut rezultatul mult dorit. Nu mi-a reproșat nimeni nimic după golul primit„, a spus Radu la Digi Sport.

Ionuț Radu a bifat al patrulea său meci ca titular în acest sezon, fiind între buturi din primul minut și-n jocurile cu Chievo, Frosinone și Parma.

Publicat: 21 10. 2018, 10:19
Actualizat: 21 10. 2018, 10:35