Catastrofă pentru Carlo Ancelotti în Anglia! Real Madrid, făcută KO de Manchester City în 11 minute. De Bruyne, pe urmele lui Sterling și Aguero | VIDEO

Manchester City's Kevin De Bruyne celebrates scoring their side's first goal of the game during the UEFA Champions League Semi Final, First Leg, at the Etihad Stadium, Manchester. Picture date: Tuesday April 26, 2022.,Image: 686266585, License: Rights-managed, Restrictions: Use subject to restrictions. Editorial use only, no commercial use without prior consent from rights holder., Model Release: no, Credit line: Profimedia

Manchester City a oferit o adevărată lecție de fotbal în primele minute ale meciului cu Real Madrid: după 11 minute, scorul a fost 2-0. În cele din urmă, echipa lui Pep Guardiola s-a impus cu 4-3.

Un minut și 34 de secunde. Atât a rezistat defensiva madrilenilor pe Etihad: De Bruyne a deschis scorul în prima manșă din semifinalele Ligii Campionilor.

Duelul dintre Manchester City și Real Madrid a fost Live Video Online pe prosport.ro.

Manchester City, spectacol total cu Real Madrid! De Bruyne, pe urmele lui Sterling și Aguero

Aflat la meciul cu numărul 600 pentru Real Madrid, Karim Benzema a trăit un coșmar în primele minute ale partidei cu Manchester City.

Manchester City a început perfect duelul cu Real Madrid: De Bruyne a marcat chiar la prima acțiune de atac a gazdelor.

Astfel, belgianul a ajuns la 13 goluri pentru City în Liga Campionilor și este al patrulea marcator din istoria clubului în această competiție, după Jesus, Sterling și Aguero.

Apoi, Gabriel Jesus a făcut imediat 2-0, profitând de eroarea lui Alaba.

Starul lui Manchester City a ajuns la 20 de goluri în Liga Campionilor, egalându-i pe Torres, Kane și Bale.

Echipele de start:

• Man. City: Ederson – Zinchenko, Laporte, Ruben Dias, Stones – Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne – Foden, Jesus, Mahrez
  • Real Madrid: Courtois – Mendy, Alaba, Eder Militao, Carvajal – Modric, Kroos, Valverde – Vinicius, Benzema, Rodrygo

Miercuri, în a doua semifinală din Liga Campionilor, Liverpool o întâlnește pe Anfield pe Villarreal.

Publicat: 26 04. 2022, 22:28
Actualizat: 27 04. 2022, 01:17