Zidane l-a scos de pe teren pe Ronaldo, Real a remizat cu Las Palmas! FOTO | Reacția starului portughez din momentul schimbării

Real Madrid începe să piardă teren în lupta cu Barcelona. Echipa lui Zidane a înregistrat a doua remiză consecutivă, în runda a șasea „galacticii” terminând la egalitate meciul cu Las Palmas, scor 2-2, după ce în etapa precedentă a remizat cu Villarreal.

Asensio a deschis scorul pentru Real în minutul 33, dar Tana a egalat cinci minute mai târziu. În repriza a doua, Benzema i-a readus pe madrileni în avantaj, însp Araujo a stabilit scorul final în minutul 85.

Cristiano Ronaldo nu a terminat meciul pe teren, fiind înlocuit de Vazquez în minutul 72. Camerele TV au surprins mimica starului portughez care era supărat și confuz în momentul schimbării.

În urma acestui rezultat, Real Madrid acumulează 14 puncte și se menține pe primul loc al clasamentului cu un avans de doar un punct față de Barcelona. Athletic Bilbao completează podiumul, cu 12 puncte.

Publicat: 25 09. 2016, 09:16
Actualizat: 25 09. 2016, 09:53