Zi „ciudată” în Premier League! :)** Câte goluri au reușit să înscrie 111 jucători în 225 de minute

Meciurile jucate astăzi în Premier League, în cadrul etapei cu numărul 33, n-au fost foarte spectaculoase în primele 45 de minute. În prima parte a celor 5 partide disputate astăzi s-a marcat un singur gol. Lucrurile s-au dezghețat în ultimele 45 de minute, când s-au înscris în total 10 goluri.

Cei de la InfoStrada au realizat o statistică foarte interesantă după primele 45 de minute din cele 5 jocuri. Cei 111 jucători care au fost pe teren (la Fulham, Damien Duff a fost schimbat în minutul 11 cu Manolev), au reușit să înscrie un singur gol în 225 de minute.

Meciul „premiant” a fost cel disputat acasă de Arsenal cu Norwich, terminat cu victoria „tunarilor” cu 3-1. Toate golurile au fost înscrise în repriza secundă.

Publicat: 13 04. 2013, 19:56
Actualizat: 13 04. 2013, 19:57