Zborul „liliecilor” a blocat marșul blaugrana!** Valencia – Barcelona 1-1!

Formația FC Barcelona a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), partida disputată duminică, în deplasare, cu echipa Valencia, în etapa a XXI-a a campionatului Spaniei.

Valencia a deschis scorul prin Banega, în minutul 33. Pentru FC Barcelona a înscris Messi, în minutul 39, din penalti.

MEDIAFAX

Min. 90 – Final de meci.

Min. 39 – GOOOL BARCELONA! Messi egalează dintr-un penalty.

Min. 33 – GOOOOL VALENCIA! Valencia a fost echipa mai periculoasă în prima repriză, iar Ever Banega a reușit să deschidă scorul.

Min. 1 – A început meciul.

Valencia primește în această seară vizita celor de la Barcelona în etapa 22 din Primera Division.

Catalanii sunt lideri detașați în prima ligă spaniolă, la 11 puncte în fața lui Atletico și la 15 distanță de Real, care are un meci în plus.

De cealaltă parte, Valencia ocupa înaintea acestei etape locul 7 în Primera.

Echipele de start

Barcelona (4-3-3): Valdés – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Xavi, Busquets, Fàbregas – Pedro, Iniesta, Messi

Valencia (4-2-3-1): Guaita – Joao, Rami, R. Costa, Cissokho – V. Ruiz, T. Costa – Bernat, Éver, Guardado – Soldado

Publicat: 03 02. 2013, 20:35
Actualizat: 03 02. 2013, 22:01