West Ham a deschis scorul la Londra, dar ceea ce a urmat putea intra în istoria lui Arsenal!** Au așteptat asta 36 de ani. VIDEO Emirates nu a văzut de mult așa gol NEBUN

Arsenal joacă azi cu cei de la West Ham, în ceea ce s-a dovedit a fi un adevărat galop de sănătate pentru „tunari”. Collison a deschis scorul pentru vizitatori, suficient pentru gazde să reacționeze furibund. Arsenal a egalat prin Podolski, iar ceea ce a urmat a fost un adevărat coșmar pentru oaspeți.

Giroud a adus avantajul cu un gol genial, Cazorla a înscris pentru 3-1 în minutul 53, Walcott a făcut 4-1, iar Giroud a reușit dubla în minutul 57.

Arsenal este la un singur gol de recordul vechi din 1976, atunci când „tunarii” au câștigat cu 6-1 în fața rivalei din Londra. În cele din urmă, Arsenal s-a mulțumit cu scorul înregsitrat din minutul 57 și au ratat recordul.

CLICK AICI pentru golul genial marcat de Giroud.

Publicat: 23 01. 2013, 23:24
Actualizat: 24 01. 2013, 00:02