West Ham a câștigat meciul de campionat dinaintea returului cu Astra. Ce echipă a folosit Bilic

West Ham United, adversara Astrei din play-off-ul UEFA Europa League, a câștigat duminică, scor 1-0, meciul disputat pe teren propriu cu Bournemouth, în etapa a doua din noul sezon al campionatului Angliei.

Singurul gol al partidei a fost marcat, cu capul, după o centrare a lui Gokhan Tore, de mijlocașul englez Michail Antonio, în minutul 85.

După rezultatul obținut în tur (1-1, la Giurgiu), antrenorul croat Slaven Bilic nu a menajat niciun jucător în perspectiva meciului retur cu Astra, mai ales că West Ham a pierdut meciul de debut al noului sezon competițional, scor 1-2 pe terenul echipei Chelsea Londra. Meciul a fost unul strâns, cu o posesie egală a balonului, însă echilibrul s-a rupt în minutul 78, după ce oaspeții au rămas în 10 oameni, prin eliminarea irlandezului Arter.

Echipa lui West Ham: Adrian – Byram, Collins, Reid, Masuaku – Kouyate, Nordtveit – Tore, Noble, Antonio – Valencia. În repriza secundă, au mai intrat Calleri și Fletcher.

Meciul retur dintre Astra Giurgiu și West Ham United, din play-off-ul Europa League, se va disputa joi, 25 august, de la ora 21:45, pe stadionul Olympic din Londra.

Sursa: MEDIAFAX

Publicat: 21 08. 2016, 21:06
Actualizat: 21 08. 2016, 21:07