Vine Zlatan! Manchester United și-a făcut încălzirea cu Sunderland înainte de întâlnirea cu Stanciu și Chipciu din Europa League. „Diavolii” au făcut spectacol în ultima etapă din Premier League

Manchester United, echipa antrenată de Jose Mourinho, a învins, duminică, scor 3-0, pe Sunderland în deplasare, într-un meci din etapa a 32-a a campionatului Angliei.

• Golurile partidei au fost înscrise de către Zlatan Ibrahimovic, în minutul 30, Herinkh Mkhitaryan, în minutul 46, și Marcus Rashford, în minutul 89.

Este al cincilea meci fără înfrângere pentru Manchester United în ultimele șase partide, în timp ce Sunderland, ultima clasată, a ajuns la a șasea înfrângere din ultimele șapte partide de campionat. În urma acestui rezultat, elevii lui Mourinho au urcat, provizoriu, pe locul cinci în clasament, cu 57 de puncte, până la meciul Arsenal – Crystal Palace, care se dispută luni, 10 aprilie. „Pisicile negre” rămân lanterna roșie a ierarhiei din Premier League, cu 20 de puncte.

Echipele trimise în teren:

• Sunderland: Pickford – Jones, Kone, Denayer, Oviedo (Manquillo 39′) – Cattermole (Borini 66′) – Ndong, Rodwell, Larsson – Defoe, Anichebe. Antrenor: David Moyes.
  • Manchester United: Romero – Darmian, Bailly, Rojo, Shaw (Blind 61′) – Fellaini, Herrera, Pogba – Mkhitaryan (Martial 78′), Ibrahimovic, Lingard (Rashford 64′). Antrenor: Jose Mourinho.

Anderlecht se pregătește de „dubla” de foc împotriva celor de la Manchester United, din sferturile de finală ale Europa League. Primul meci e programat joi, în Belgia, în timp ce returul va avea loc o săptămână mai târziu, pe terenul „diavolilor”.

Publicat: 09 04. 2017, 19:18
Actualizat: 09 04. 2017, 19:19