VIDEO Vești excelente pentru Steaua: apărarea lui Twente e „subțire”!** O gafă de începători a scos-o pe echipa lui Co Adriaanse din Cupă

PSV Eindhoven s-a calificat in sferturile Cupei Olandei dupa ce a trecut de viitoarea adversara a Stelei din 16-imile Europa League, Twente Enschede. Dupa 0-0 in cele 90 de minute regulamentare, soarta partidei s-a decis in prelungiri. Primii au marcat cei de la PSV, dupa o lovitura de cap a lui Matavz (102), dupa care Janko a egalat dintr-un penalty obtinut de Cornelisse si indelung contestat de oaspeti.

Cand calificarea parea ca se va decide la penalty-uri, Douglas a comis o eroare de incepator la 25 de metri de propria poarta, iar Matavz a exploatat-o la maximum, marcand golul care a inchis meciul si a dus-o pe PSV in faza urmatoare a competitiei.

Publicat: 24 12. 2011, 17:49
Actualizat: 24 12. 2011, 17:54