VIDEO | Vă mai aduceți aminte de penalty-ul trimis mult peste poartă de Ramos? Fundașul a reușit ceva mai spectaculos în Eibar – Real 0-4

În fața a nici 6.000 de spectatori, atât cât este capacitatea maximă a arenei Estadio Municipal de Ipurua, Eibar a primit vizita lui Real Madrid, într-un meci din etapa a 12-a din La Liga.

Oaspeții, lideri la zi în prima ligă spaniolă, au deschis scorul prin James Rodriguez (’23), iar Cristiano Ronaldo (’43) a stabilit scorul pauzei, 2-0 în favoarea Realului.

Totuși, faza primei reprize l-a avut în prim plan pe Sergio Ramos, care a reușit să degajeze o minge într-o cameră de filmat. Imediat, pe rețelele de socializare s-a făcut legătura între momentul de la Eibar și penalty-ul executat mult peste poartă de Ramos în semifinala din Liga Campionilor, contra lui Bayern Munchen, din 2012.

Eibar – Real Madrid s-a terminat 0-4. Pentru oaspeți au mai marcat în a doua repriză Benzema (’69) și Cristiano Ronaldo (’84-penalty).