VIDEO Un nou „gol fantomă” a încins spiritele! Arbitra partidei a avut nevoie de șase minute pentru a valida reușita

Într-un meci disputat în Conferința Națională din Anglia, între Kidderminster și Wrexham, s-a marcat din nou un „gol fantomă”.

La scorul de 2-0 pentru gazde, A. Cieslewicz a luat o acțiune pe cont propriu și a șutat la colțul lung, iar mingea a trecut printr-o despărțitură a plasei.

Deși arbitra ar fi trebuit să indice centrul terenului, aceasta a indicat repunere de la șase metri. După șase minute de proteste și consultări cu asistenții, aceasta a decis în cele din urmă să acorde golul.

O situație asemănătoare s-a petrecut în Bundesliga, atunci când celor de la Bayer Leverkusen li s-a acordat un gol, deși mingea lovise plasa din lateral și a intrat printr-o despărțitură în poartă.

Publicat: 18 11. 2013, 09:36
Actualizat: 18 11. 2013, 09:37