VIDEO | Thereau, gol și autogol în Napoli – Udinese 3-1

Cyril Thereau a marcat un gol în eșcul cu 3-1 pe terenul lui Napoli, dar fostul atacant al Stelei și-a anulat reușita printr-un autogol.

Udinese s-a deplasat în etapa cu numărul 22 pe terenul locului 3 din Serie A, Napoli. Gazdele au deschis repede scorul prin Mertens (8), iar în minutul 21 tabela arăta 2-0, după golul marcat de Gabbiadin.

În minutul 27, Thereau a ieșit la rampă și a reușit să marcheze cu un lob, după o lansare lungă (min. 27). A fost golul cu numărul 7 pentru Thereau în acest sezon de Serie A. 2-1 a fost și rezultatul cu care cele două echipe au intrat la vestiare.

În partea a doua, Napoli a reușit să mai marcheze o dată, dar cu ajutorul lui Cyril Thereau. La o centrare în careu, fostul atacant al Stelei a încercat să respingă, dar mingea s-a dus în propria plasă. (CLICK AICI PENTRU VIDEO)

Napoli s-a impus cu 3-1 și a acumulat 42 de puncte, cu 4 mai puține decât AS Roma, ocupata locului secund. Udinese coboară pe 12, cu 28 de puncte.

Publicat: 08 02. 2015, 18:18
Actualizat: 08 02. 2015, 18:19