După un start dezastruos de sezon în Serie A, AC Milan dă semne de revenire, însă starurile lui Massimiliano Allegri au încă probleme în a lega măcar două victorii în campionat.

VEZI AICI GOLUL REUȘIT DE BALOTELLI DIN LOVITURĂ‚ LIBERĂ‚ în partida Livorno – AC Milan 2-2

După un 3-1 pe terenul Cataniei, în etapa trecuă, AC Milan a obținut aseară doar un 2-2 la Livorno, ambele goluri ale „diavolului” fiind marcate de Mario Balotelli.

Vârful de 23 de ani rămâne cel mai în formă jucător al milanezilor în acest sezon, iar golurile de aseară l-au dus la cota „6” în topul golgheterilor din Serie A.

Balotelli a deschis scorul în minutul 7, după o pasă a lui Kaka, după care gazdele au revenit în avantaj prinn Siligardi (’26) și Paulinho (’58). Ultimul „cuvânt” în meci l-a avut însă tot Balotelli, care a restabilit egalitatea în minutul 83 al partidei, cu o execuție cu adevărat specială, din lovitură liberă.

După 15 etape, AC Milan e pe 8 în Serie A, cu doar 18 puncte, cu 22 (!) mai puține decât liderul Juventus.

Publicat: 08 12. 2013, 12:21
Actualizat: 08 12. 2013, 12:22