VIDEO SuperDan, învins de Traore!** Anji – Kuban 2-1: Kuban a condus prin autogolul lui Carlos! A înscris și Eto’o

Dan Petrescu începe cu o înfrângere în noul sezon. Kuban a condus prin autogolul lui Roberto Carlos, dar s-a recunoscut învinsă după golurile lui Etoo și fostul atacant al lui Dan Petrescu, Traore!

UPDATE: Kuban a deschis scorul la Anji prin autogolul lui Roberto Carlos, în minutul 1, dar gazdele au revenit prin golurile lui Etoo și Traore, din minutele 31 și 43!

Anji conduce la pauză cu 2-1!

Dan Petrescu este în fața unuia dintre cele mai grele sezoane în Rusia. Kuban nu va avea de tras doar cu granzii de până acum, ci și cu miliardarii de la Anji, întăriți serios în pauza de vară. Dan Petrescu are parte și de un start de sezon de foc: Kuban va merge la Anji, acolo unde va da piept cu fostul atacant de la Krasnodar, Traore

Dan Petrescu primește și prima veste bună: șefii clubului vor să facă apel pentru a cere reducerea suspendării de șase etape primită de antrenor la finalul sezonului trecut. Rușii așteaptă însă să vadă reacția antrenorului pentru a putea depune cererea.

„Suntem pregătiți să facem apel și să îl înaintăm după primele trei etape. Dacă în primele trei etape nu va încălca regulile, ne vom întâlni. Vom vorbi cu liderii Federației și suntem siguri că aceștia vor aproba cererea noastră”, a declarat Suren Mkrtchyan, șeful lui Kuban.

Kuban Krasnodar joacă azi la Anji, de la 19:00, în primul meci al noului sezon din Rusia.

Publicat: 22 07. 2012, 18:12
Actualizat: 22 07. 2012, 21:20