VIDEO | Șumudică a „explodat” la conferința de presă: „A fost ofsaid de un metru, nu e posibil așa ceva! Vreau să fiu respectat”

Marius Șumudică a avut o reacție nervoasă la conferința de presă de la finalul meciului cu Galatasaray, pierdut de Kayserispor cu 3-1. La primul gol al oaspeților, Rodrigues a primit mingea în lateral, dar fiind aflat în afara jocului. Asistenul nu a ridicat fanionul, jocul a continuat, iar Rodrigues i-a pasat lui Derdiyok care a deschis scorul.

„A fost ofsaid de un metru, nu e posibil, nu e posibil așa ceva! Vreau să fiu respectat! Am jucat mai bine în repriza a doua, dar Galatasaray a tras de timp. Nu are sens să jucăm fotbal în asemenea condiții. Se spune că în Turcia sunt cei mai buni arbitrii, dar nu văd cum e posibil. Până acum n-am comentat arbitrajul, dar nu pot să tac după așa ceva”, a spus Șumudică la conferința de presă, pe un ton foarte apăsat și gesticulând într-un mod caracteristic.

Galatasaray a avut un început perfect în deplasarea cu Kayserispor. Elvețianul Derdiyok a marcat de două ori în primele 20 de minute, iar entuziasmul gazdelor s-a stins rapid. Vedeta lui Șumudică, Umut Bulut, a redus diferența la scurt timp de la reluarea părții secunde, cu o lovitură de cap expediată aproape de vinclul porții adverse. Kayserispor a căutat cu disperare golul egalizator, dar fără reușită. Rodrigues a irosit orice speranță a gazdelor în prelungiri, marcând pentru 3-1.

VIDEO CU GOLURILE

La golul de 1-0, Garry Rodrigues l-a servit ideal pe Derdiyok, dar în momentul în care a fost angajat, mijlocașul oaspeților se afla în afara jocului. Asistentul de pe partea respectivă, care se afla la câțiva pași de Rodrigues, a lăsat fanionul jos, faza a continuat, iar Galatasary a deschis scorul.

Publicat: 22 01. 2018, 21:44
Actualizat: 22 01. 2018, 21:53