VIDEO Ștefan Radu a scandat împotriva rivalilor de la AS Roma

Fundașul echipei Lazio Roma, Ștefan Radu, a fost surprins de camerele televiziunilor în timp ce scanda, alături de galeria lazială, împotriva rivalilor de la AS Roma, la finalul derbiului de luni, încheiat la egalitate, scor 1-1, informează site-ul goal.com.

La finalul meciului, Ștefan Radu a mers în dreptul galeriei Lazio și a scandat împreună cu fanii înjurii la adresa rivalilor de la AS Roma.

Sursa citată scrie că internaționalul român nu se află la primul incident de acest fel, el scandând împotriva rivalilor și la un derbi din sezonul trecut.

Formația Lazio Roma, cu fundașul Ștefan Radu în teren până în minutul 90, a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susținut, luni, în deplasare, în compania echipei AS Roma, în etapa a XXXI-a a campionatului Italiei. Pentru Lazio a marcat Hernanes ’16, iar pentru AS Roma a înscris Totti ’57 (penalti).

Ștefan Radu a primit un cartonaș galben în minutul 31 și va fi suspendat pentru meciul următor, cu Juventus, programat în 15 aprilie. În minutul 49, Hernanes a ratat un penalti acordat după un henț al lui Marquinhos. Din minutul 69, Lazio a evoluat cu un jucător mai puțin, Biava fiind eliminat.

Din minutul 70, când Ledesma a părăsit terenul, căpitanul echipei Lazio a fost Ștefan Radu, acesta predând banderola lui Hernanes în momentul în care a ieșit din teren accidentat.