VIDEO Show pe Stade Gerlande!** PSG a obținut dramatic un punct în minutul 94! Vezi reușita de senzație a lui Bastos

Cel mai spectaculos meci al etapei în Ligue 1 a fost cel dintre Lyon și PSG, încheiat 4-4 „ca la teatru”.

Meciul disputat pe Stade Gerlande a fost unul nebun. Hoarau a deschis scorul in minutul 21 pentru PSG, iar apoi gazdele au preluat inițiativa și au condus la un moment dat cu 3-1 și 4-2, prin golurile marcate de Gomis, Lopez, Bastos și Briand. De fircare dată, cei de la PSG au reușit să revină în meci cu reușitele lui Nene și Ceara, iar Hoarau a obținut pentru echipa sa o egalare dramatică în minutul patru de prelungiri.

Marea câștigătoare după acest joc este Monpellier, care a trecut pe primul loc în Franța, cu 53 de puncte, unul mai mult decât PSG.