VIDEO | Sânmărtean, EROU la Al Ittihad, cu un gol GENIAL în minutul 87: a umilit un fundaș și l-a executat pe portar. Vezi faza

• Sânmărtean l-a salvat pe Ladislau Boloni în meciul cu Al Khaleej, din optimile Cupei Prințului. Al Ittihad s-a impus, scor 2-1, grație unui gol superb marcat de fostul stelist cu trei minute înainte de final

Mijlocașul Lucian Sânmărtean a marcat golul decisiv al partidei pe care echipa sa, Al Ittihad, a câștigat-o, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), în fața formației Al Khaleej, în sferturile de finală ale Cupei Prințului în Arabia Saudită.

Sânmărtean, care a jucat tot meciul, a înscris golul victoriei în minutul 87.  Fostul stelist a primit o pasă în careu, după care a trecut mingea printre picioarele unui fundaș și a șutat perfect, cu efect, la colțul lung.

Vezi mai jos golul lui Sânmărtean, începând cu minutul 1:38. De urmărit și reacția lui Ladislau Boloni de la gol 🙂

Primul gol al învingătorilor a fost marcat de Troisi, în minutul 81.

Golul gazdelor a fost reușit de Abdullah Al Salem, în minutul 6.

Publicat: 22 10. 2015, 22:12
Actualizat: 22 10. 2015, 22:27