VIDEO | S-au încins spiritele pe tunelul stadionului Nou Camp! Ce s-a întâmplat între Nacho și Pique: „Incredibil!”

A fost derby în toată regula între Barcelona și Real Madrid, scor 2-2. Deja campioni, catalanii au jucat fără presiune, dar într-un final lucrurile s-au încins pe teren, acolo de unde Sergi Roberto a fost eliminat, dar și în afara lui.

La pauza meciului, Gerard Pique și Nacho Fernandez au oferit un moment tipic pentru un derby. Cei doi fundași au avut un schimb de replici, care s-a terminat cu un reproș al fundașului lui Real Madrid.

Inițial, apărătorul Barcelonei i-a spus ceva adversarului său, acoperindu-și gura cu mâna. Nacho nu a datînapoi și a replicat: „Cum poți să te plângi, când noi am avut 17 eliminări până acum?!”

Granzii fotbalului spaniol au remizat în „El Clasico”, scor 2-2, la capătul unui meci în care gazdele au evoluat o repriză în inferioritate numerică.