VIDEO Raț l-a pus în umbră pe Wesley:** a marcat cu o execuție care îi poate aduce o prelungire de contract! Șahtior – Al-Hilal 3-2

Șahtior-ul lui Mircea Lucescu pare o formație indestructibilă chiar și în perioada de pregătiri. Gruparea ucraineană a înregistrat o nouă victorie și în cel de-al treilea amical al iernii, împotriva lui Al Hilal (3-2), formația la care joacă fostul vasluian Wesley Lopes.

Răzvan Raț a fost eliminat în minutul 74, dar nu înainte de a-și trece numele pe lista marcatorilor (66). Românul a punctat cu o execuție de atacant pur-sânge, care i-ar putea aduce o prelungire a contractului cu Șahtior.

Wesley a marcat și el pe final (88), după un penalty pe care l-a obținut cu un dribling fin în fața lui Hubschman.

ȘAHTIOR: Kanibolotskiy – Srna (c), Kryvtsov (Chygrynskiy 46), Rakitskiy, Rat – Fernandinho (Alan Patrick, 74), Hubschman – Costa (Willian, 46, Shevchuk, 78), Mkhitaryan (Teixeira, 46), Dentinho (Taison, 46) – Eduardo (Adriano, 46)

Antrenor: Mircea Lucescu

AL-HILAL: Al-Sudari – Al-Bishi, Al-Mosalam (Mobarak, 34), Al-Zori, Yu Bin Su (Al-Qahtani, 65), Al-Dosari (Al-Shalhoub, 27) – Al -Shahrani (Nami 46) – Al-Marshadi (c) (Al-Abdullah, 46), Al-Aazmi (Al-Juhani, 82), Al-Dossari – Wesley

Antrenor: Antoine Kombuare

Goluri: 1-0 Mkhitaryan (19), 1-1 Su Yu Bin (38), 2-1 Raț (66), 3-1 Taison (82), 3-2 Wesley (88, penalty)

VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI ȘAHTIOR – AL HILAL 3-2!

Publicat: 19 01. 2013, 18:47
Actualizat: 21 01. 2013, 17:51