VIDEO | Răduț a.k.a „gleznă fină” :). Fostul fotbalist de la FCSB și-a amețit adversarii și a pasat decisiv în ultimul meci al lui Lech Poznan, cu Legia

Mihai Răduț (27 de ani) a oferit o pasă decisivă în meciul Legia Varșovia – Lech Poznan 2-1, după o fază superbă în careul advers. Fostul mijlocaș de la FCSB și Pandurii a driblat doi adversari dintr-o singură fentă și l-a servit perfect pe Gytkjaer, care a marcat în minutul 63 și a egalat pentru Lech.

Lech Poznan a pierdut în ultima etapă din Polonia, 2-1 cu Legia, dar Mihai Răduț s-a făcut remarcat. Fotbalistul cu o tehnică ieșită din comun a driblat doi adversari dintr-o singură fentă undeva în marginea careului advers și i-a livrat colegului său Christian Gytkjaer o păsă ideală, acesta din urmă împingând mingea în plasă cu latul.

Vesovic (2) și Kucharczyk (86) au înscris golurile Legiei. În urma acestui rezultat, Legia a rămas pe locul doi în clasamentul din Polonia, cu 48 de puncte, în timp ce Lech se află pe poziția a treia, la cinci lungimi distanță. Lider este Jagiellonia, cu 48 de puncte, dar și un meci mai puțin disputat față de restul urmăritoarelor.

Răduț, cotat la 550.000 de euro de către site-ul de specialitate transfermarkt.com, și-a mai trecut în cont alte trei pase decisive în acest sezon, în 24 de meciuri, cu un total de 1.186 de minute jucate.

Publicat: 04 03. 2018, 21:46
Actualizat: 04 03. 2018, 21:47