VIDEO | Penalty ireal acordat împotriva echipei lui Olăroiu! Fundașul s-a aplecat să ia mingea, arbitrul a arătat direct punctul cu var!

Fază greu de explicat petrecută în timpul partidei Al Hilal – Al Ahli Dubai, scor 1-1, din prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor Asiei.

Eroare a fundașului sau a arbitrului de centru?

În minutul 67, formația lui Cosmin Olăroiu (Al Ahli Dubai) a fost victima unei decizii controversate a brigăzii de arbitri, care a acordat penalty, după un moment în care fundașul Salmin Khamis a luat mingea în mână, convins fiind că balonul ieșise în aut de poartă.

Din fericire pentru echipa lui Oli, gazdele au ratat penalty-ul, însă discuția asupra corectitudinii deciziei rămâne deschisă.

Al Ahli a deschis scorul prin Lima, în minutul 57, gazdele reușind egalarea prin Ailton Almeida, în minutul 82.

Partida retur se va disputa la 20 octombrie.

Publicat: 30 09. 2015, 15:58
Actualizat: 30 09. 2015, 15:59