VIDEO Pantilimon și-a pus mâinile la ochi!** Balotelli a comis un fault prea BRUTAL și pentru Premier League!

Partida dintre Arsenal și Manchester City este crucială pentru lupta la vârf în Premier League. City a pierdut acest meci, United s-a distanțat decisiv în fruntea clasamentului și aproape sigur va fi încoronată campioana Angliei.

Tensiunea meciului s-a observat încâ de la început. Balotelli a ieșit din nou în evidență și a comis un fault brutal (min. 20) la Alexander Song. Arbitrul confruntării nu a luat nicio măsură disciplinară împotriva atacantului italian, dar Balotelli nu a scăpat de cartonaș, el fiind avertizat în minutul 38. Mai mult, în minutul 90 „Super Mario” a văzut și cel de-al doilea „galben” și a fost eliminat

Arsenal s-a impus cu scorul de 1-0 după reușita din minutul 87 al lui Arteta. La oaspeți, portarul român Costel Pantilimon este rezervă.

Publicat: 08 04. 2012, 19:35
Actualizat: 08 04. 2012, 20:08