VIDEO | Pantilimon, omul meciului în amicalul cu Hannover! Românul poate fi unul dintre cei mai buni portari ai noului sezon de Premier League

Sunderland a câștigat partida amicală disputată în compania germanilor de la Hannover. Jeremain Lens a marcat golul englezilor, iar Costel Pantilimon a apărat un penalty.

Sunderland a câștigat cu 2-1 meciul cu Toronto, partidă în care portarul român a avut două intervenții cruciale, și a fost învinsă de Doncaster cu 2-0. În meciul cu Hannover, Jeremain Lens a deschis scorul în minutul 74, iar Costel Pantilimon a apărat o lovitură de la 11 metri cu un minut înainte de final.

Confruntarea cu nemții a fost ultimul meci amical al lui Sunderland. „Pisicile negre” debutează sâmbătă viitoare în Premier League în meciul contra celor de la Leicester.

Publicat: 02 08. 2015, 19:07
Actualizat: 02 08. 2015, 19:08