VIDEO | O fază mai ciudată ca asta nu ai văzut! :) Gestul extrem de ciudat făcut de un jucător columbian

Un jucător din campionatul Columbiei a încercat o intrare care i-a surprins până și pe coechipieri. Harrison Henao, legitimat la Once Caldas, a avut o lansare inexplicabilă spre un adversar.

Harrison Henao a produs una dintre cele mai amuzante și ciudate faze din ultima săptămână. Week-end-ul trecut, Once Caldas – fosta echipă a a lui Dayro Moreno – a primit vizita lui Deportes Tolima. Henao a deschis scorul în minutul 7, dar golul său ar fi rămas în anonimat dacă nu făcea gestul din minutul 65.

Într-o fază de atac a celor de la Deportes Tolima, Henao s-a aruncat cu ambele picioare înspre adversarul care avea mingea. Gestul este însă inexplicabil, deoarece jucătorul lui Deportes Tolima se afla la o distanță considerabilă față de Henao, astfel că „lansarea” lui Henao nu l-a deranjat în vreun fel. Mai degrabă și-a încurcat colegul de echipă decât pe adversari.

Henao a fost până la urmă eroul partidei, deoarece Once Caldas s-a impus cu 1-0 grație golului marcat de el.

Publicat: 04 12. 2015, 18:30
Actualizat: 04 12. 2015, 18:31