VIDEO | Neymar, plin de sânge. Ce s-a întâmplat cu starul brazilian al Barcelonei

Barcelona a câștigat derby-ul etapei din La Liga, cu 3-1, pe teren propriu, contra lui Atletico Madrid

Neymar a deschis scorul în minutul 12, prin Neymar, iar la numai 6 minute distanță, brazilianul a căzut victimă unei accidentări. Autor a intrării dure a fost fundașul uruguayan al lui Atletico, Jimenez, care i-a umplut glezna de sânge lui starului Barcelonei. Din fericire pentru fanii catalani, jucătorul brazilian nu a părăsit terenul și a bifat toate cele 90 de minute. Celelalte goluri ale partidei au fost marcate de Suarez (35′), Messi (’87), respectiv Mandzukic (’57), din penalty.

Barcelona acumulează 41 de puncte după 18 etape, la unul singur în spatele liderului Real Madrid, dar cu un meci în plus. Pe poziția a treia în La Liga se află Atletico Madrid, cu 38 de puncte.

Publicat: 12 01. 2015, 19:24
Actualizat: 12 01. 2015, 19:25