VIDEO! Nebunie totală la Beșiktaș – Galata! Incitați de Melo, fanii gazdelor au pătruns pe teren. Meciul a fost întrerupt

Nebunie în Turcia, la derby-ul Beșiktaș – Galatasaray. Suporterii gazdelor au intrat pe teren, după ce Felipe Melo a fost eliminat. Mijlocașul lui Galatasaray a primit cartonașul roșu în prelungirile partidei și i-a provocat pe fanii lui Beșiktaș în momentul în care părăsea suprafața de joc.

Enervați deja de rezultatul de pe tabelă, care arăta 2-1 pentru oaspeți, suporterii „vulturilor negrii” au izbucnit și au pătruns pe gazon. Partida a fost întreruptă și cel mai probabil Galata va câștiga meciul și la masa verde.

Beșiktaș a deschis scorul în minutul 18 prin Almeida, însă Drogba (59, 73) a întors rezultatul. Partida s-a desfășurat pe stadionul Ataturk Olimpiyat, iar la meci au asistat aproximativ 76.000 de suporteri, record de audiență pentru Beșiktaș.

Publicat: 22 09. 2013, 21:31
Actualizat: 22 09. 2013, 21:32