VIDEO | Mutu a debutat cu pasă de gol pentru Pune City. David Platt, impresionat de evoluția „Briliantului”

This browser does not support the video element.

Debut perfect pentru Adrian Mutu în India. La primul său meci pentru Pune City, „Briliantul” a reușit o pasă de gol, în victoria obținută pe teren propriu, scor 3-1, cu Mumbai FC.

Insuficient pregătit din punct de vedere fizic pentru a fi titular, Mutu a demonstrat că încă are valoare, cel puțin pentru campionatul Indiei. Introdus de David Platt în repriza secundă a meciului cu Mumbai, coliderului de goluri de la naționala României (35, la fel ca Hagi) a pasat excelent pentru un coechipier, trecându-și în cont astfel primul assist din campionat.

Dincolo de pasa de gol, evoluția sa a fost una extrem de consistentă, astfel că tehnicianul lui Pune, David Platt, pare decis să îl folosească din primul minut vineri, în disputa cu NorthEast Unite.

Adi a ratat 10-11 zile de antrenament, așa că în ultimele patru zile a făcut antrenamente dure pentru a recupera perioada pierdută. El nu a jucat nici în amicalul de săptămâna trecută, dar azi era important să joace 30 de minute pentru noi, pentru a putea reveni pe picioare. Acum și-a revenit, cred că și-a câștigat locul în echipă pentru meciul de vineri„, a declarat David Platt, potrivit Sport.ro.

sursa video: PROTV

Publicat: 06 10. 2015, 09:17
Actualizat: 06 10. 2015, 09:18