VIDEO Moraes a făcut SENZAȚIE în derby-ul cu Ludogorets:** „dublă” în 20 de minute! ȚSKA conducea cu 2-0 în minutul 85! De aici a început COȘMARUL

This browser does not support the video element.

Vezi galeria foto - 1 poze

Meci excelent făcut de Junior Moraes în ultima etapă din Bulgaria: a înscris două goluri pentru ȚSKA Sofia în meciul cu Ludogorets.

Brazilianul a deschis scorul în minutul 2, iar în minutul 20 a majorat diferența.

Din păcate, golurile înscrise de Moraes nu au fost suficiente pentru a aduce victoria lui ȚSKA. Ludogorets a egalat pe final, înscriind în minutele 86 și 90, iar partida s-a terminat 2-2.

Trupa lui Moraes și a lui Zicu a ratat astfel șansa de a trece pe primul loc. Ludogorets rămâne lider în Bulgaria după 15 etape, acumulând 36 de puncte. ȚSKA are tot 36 de puncte, dar golaveraj mai slab.