VIDEO | Momentul care a emoționat Anglia. Nu vezi la fiecare meci așa ceva. Ce a făcut un jucător la finalul partidei

Giuseppe Bellusci este eroul de pe stadioanele din Anglia în acest week-end. Fundașul lui Leeds United i-a oferit un moment de emoție unui suporter aflat în scaunul cu rotile.

Finalul paridei Leeds United – Sheffield Wednesday (1-1) a adus poate cel mai frumos moment din acest week-end. Giuseppe Bellusci este numele actorului principal. După fluierul final, jucătorul italian s-a desprins de grupul de jucători care mergea la vestiare.

Bellusci s-a îndreptat în fugă spre partea opusă a stadionului, unde se afla un suporter în scaunul cu rotile. Îl observase din timpul meciului și la final a ținut să-i aducă un zâmbet. Bellusci și-a scos tricoul și i l-a oferit drept suvenir. Emoția s-a transmis în tribune, iar publicul s-a ridicat în picioare și a aplaudat intens.

Leeds United – Sheffield Wednesday s-a terminat 1-1. Maguire a deschis scorul pentru oasepți în minutul 52, iar golul egalizator a fost marcat chiar de Giuseppe Bellusci, în minutul 80.

Publicat: 04 10. 2014, 18:16
Actualizat: 04 10. 2014, 18:17