VIDEO Mii de oameni au apărat acest penalty și au pus umărul la salvarea echipei!** Scene incredibile după un 11m ratat în minutul 90+2

Scene incredibile la un meci din liga a patra engleză. Barnet avea nevoie disperată de victorie în penultima etapă a stagiunii pentru a nu intra din nou în zona retrogradării și și-a îndeplinit acest obiectiv.

Barnet a câștigat meciul cu Wycombe, scor 1-0, dar finalul a fost unul dramatic. Oaspeții de la Wycombe au primit un penalty în minutul 90+2 și puteau marca la primul șut pe poartă. Fostul portar al lui Arsenal, Graham Stack, a avut o intervenție fabuloasă și susținut frenetic de un întreg stadion a reușit să apere.

Trupa lui Edgar Davids a câștigat partida, însă nu și-a rezolvat rămânerea în divizia a patra. Având doar un punct peste linia de retrogradare, Barnet are nevoie să repete „scenariul” și etapa viitoare.

La finalul meciului, fanii lui Barnet au invadat terenul ca și cum totul s-ar fi terminat odată cu acest meci.

Publicat: 21 04. 2013, 18:18
Actualizat: 21 04. 2013, 18:28