VIDEO | Meci spectaculos în Cupa Ligii Angliei: Dagenham & Redbridge – Brentford a fost 6-6 după 120 de minute, iar învingătoarea s-a decis la loviturile de la 11 metri

Primul tur din Cupa Ligii Angliei a oferit un meci cu adevărat spectaculos. Chiar dacă numele mari nu au intrat încă în competiției, formațiile din ligile inferioare au reușit să ofere partide extrem de interesante.

Este și cazul confruntării de marți seară dintre Dagenham & Redbridge și Brentford. Toți iubitorii fotbalului au fost atenți la meciul de la Cardiff, Supercupa Europei dintre Real și Sevilla, însă spectacolul total s-a desfășurat pe terenul celor de la Dagenham & Redbridge.

Oaspeții au marcat primii și în minutul 9 era deja 2-0 pentru Brentford. Gazdele au redus din diferență în minutul 17, dar ecartul de două goluri a fost restabilit în minutul 32. La ultima fază a primei reprize, Dagenham & Redbridge a înscris din nou. În repriza a doua scorul a fost 2-1 pentru gazde, iar la general tabela arătat 4-4. S-a intrat în extra-time, însă nici după cele două reprize de prelungiri nu s-a putut stabili o învingântoare, ambele formații marcând câte două goluri.

La loviturile de departajare, Brentford a marcat de fiecare dată, în timp ce doi jucători de la Dagenham & Redbridge au ratat, astfel că oaspeții s-au calificat la finalul unui meci dramatic.

Publicat: 13 08. 2014, 17:06
Actualizat: 13 08. 2014, 17:13