VIDEO | Keșeru, TUNAR în Bulgaria! Gol și pasă de gol pentru fostul stelist. Vezi fazele reușite

Fotbalistul echipei Ludogoreț Razgrad, Claudiu Keșeru, a înscris un gol în meciul câștigat, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 5-0, în fața formației Beroe Stara Zagora, în etapa a XVII-a a campionatului Bulgariei.

Keșeru a fost integralist la gazde și a marcat în minutul 80. Celelalte goluri au fost înscrise de Wanderson ’30, ’62, Marcelinho ’37 și Terziev ’74.  Keșeru a oferit și pasa decisivă pentru golul de 4-0, cu o centrare perfectă din flancul drept.

Golul marcat astăzi de Keseru este al șaptelea în tricolul lui Ludogoreț, în campionat.

Vezi mai jos rezumatul partidei.

Cosmin Moți a jucat, de asemenea, pe toată durata partidei la Ludogoreț, iar Andrei Prepeliță a intrat pe teren în minutul 77.

Ludogoreț Razgrad este lider în clasament, cu 31 de puncte. Pe locul doi se află Levski Sofia, tot cu 31 de puncte dar cu un golaveraj mai slab și un joc mai puțin.

Publicat: 27 11. 2015, 20:27
Actualizat: 27 11. 2015, 20:28