VIDEO | Keșeru-show în Bulgaria! Atacantul român a marcat două goluri și a oferit un assist spectaculos, cu călcâiul, în victoria lui Ludogoreț din ultimă etapă

Claudiu Keșeru (31 de ani) a fost eroul lui Ludogoreț în meciul câștigat pe teren propriu, 4-1 cu Slavia Sofia. Atacantul român a înscris de două ori și a pasat decisiv la a treia reușită a echipei sale și a asigura succesul campioanei Bulgariei.

Keșeru a deschis scorul în minutul 24, după o pasă peste apărare a lui Cichinho. Românul l-a executat pe portarul advers cu un șut cu stângul din interiorul careului. Apoi, Ludogoreț s-a văzut egalată de Velev, în minutul 33. Două minute a ieșit la rampă din nou Keșeru. Fostul golgheter al FCSB a punctat din nou profitând de o respingere greșită a lui Stergiakis, care împins în față un șut al lui Campanharo.

Claudiu Keșeru a fost pe fază și și-a readus echipa în avantaj. Atacantul și-a încununat evoluția cu un assist, la golul lui Anicet. Mijlocașul bulgarilor i-a ridicat mingea lui Keșeru, care a pasat spectaculos, cu călcâiul, peste apărare, iar Anicet a punctat cu o lovitură de cap peste portarul advers. VIDEO cu reușitele lui Keșeru

Ultima reușită a meciului i-a aparținut lui Wanderson, care a înscris în minutul 52. În acest sezond, Keșeru a marcat de 12 ori și livrat nouă pase decisive, în 28 de meciuri, cu un total de 1.634 de minute jucate.

3,5 milioane de euro este cota de piață a lui Keșeru, conform site-ului de specialitate transfermarkt.com

Publicat: 18 02. 2018, 17:30
Actualizat: 18 02. 2018, 17:31