VIDEO / Juve pierde acasă cu Cagliari după un THRILLER cu 5 goluri! Mai are șanse la titlu?

Etapa cu numărul 22 din Serie A a programat sâmbătă seară două partide. Napoli și Udinese au terminat la egalitate (2-2), în timp ce ocupanta locului secund, Juventus, a pierdut surprinzător, acasă, partida cu Cagliari.

Seara neagră a "Bătrânei Doamne" a fost anunțată de golul lui Biondini, din minutul 16, care i-a adus pe oaspeți în avantaj. "Momo" Sissoko și Pavel Nedved au făcut însă ca lucrurile să intre în normal, cu două reușite în decurs de 7 minute și Juve intra la cabine în avantaj.

Repriza secundă a început prost pentru elevii lui Ranieri, Jeda egalând la 9 minute de la reluare. Profitând de atacurile disperate ale gazdelor, cei de la Cagliari au dat lovitura pe contraatac în minutul 78, prin golul lui Matri.

Juventus acumulează astfel două înfrângeri consecutive în campionat, după eșecul din etapa trecută, de la Udine (1-2) și "bianconerii" rămân la 6 puncte în spatele liderului Inter, care joacă duminică pe Giuseppe Meazza cu Torino.