VIDEO INCREDIBIL** Portarul care și-a exasperat adversarii! Cum a reușit să-i intimideze până când aceștia au CLACAT

După ce Neilton a reușit un gol extraordinar, dovedind că îi poate călca pe urme lui Neymar la Santos, în cealaltă semifinală din Copa Sao Paulo junior un alt jucător a impresionat.

Portarul celor de la Goias a devenit eroul clubului său, după ce a apărat două penalty-uri în timpul regulamentar de joc, plus alte două la loviturile de departajare.

Meciul Goias – Bahia s-a terminat 1-1 după cele 90 de minute, iar Paulo Henrique, goalkeeperul celor de la Goias a reușit performanța să nu primească niciun gol nici după cele trei lovituri de la 11 metri din prelungiri. A reușit să le apere pe primele două, la a treia, jucătorul lui Bahia, probabil intimidat de forma tânărului dintre buturi, a trimis mingea în transversală.

Publicat: 23 01. 2013, 12:52
Actualizat: 23 01. 2013, 13:28