VIDEO INCREDIBIL** Asta e „perversa” din fotbal! Van Bommel, făcut KO în careu! Cum a scăpat Lazio de un penalty și o eliminare:

Echipa AC Milan s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei, după ce a învins, joi, pe San Siro, scor 3-1, formația Lazio Roma, în sferturile de finală ale competiției.

Pentru AC Milan au marcat Robinho (15), Seedorf (18) și Ibrahimovic (83), iar pentru Lazio a înscris Cisse (5).

La formația Lazio, Ștefan Radu nu a evoluat.

Cea mai controversată fază a partidei a avut loc în repriza secundă, când fundașul lazial Andre Dias l-a doborât în propriul careu pe Van Bommel, cu un croșeu aplicat din spate. Din fericire pentru Lazio, faza nu a fost văzută de oficialii paridei, iar Dias a scăpat de eliminare. În mod normal, centralul partidei ar fi trebuit să acorde și penalty pentru AC Milan.