VIDEO IMPRESIONANT | Scene emoționante în Italia, la un meciurile din Serie B! Cum au fost omagiate victimele atentatelor de la Paris

Scene impresionante în Italia, la meciul Livorno – Vicenza, scor 2-2, din Serie B. Partida a fost precedată de un minut de reculegere în memoria victimelor atentatelor teroriste de la Paris, așa cum s-a întâmplat pe arenele de pretutindeni în acest weekend, însă organizatorii nu s-au oprit aici.

În minutele premergătoare meciului, pe stadion s-a intonat și imnul Franței, „La Marseillaise”, în aplauzele tuturor spectatorilor prezenți. Clipul surprins înainte de meci a fost postat pe Youtube, unde a strâns deja peste 100.000 de vizualizari și foarte multe mesaje de mulțumire din partea francezilor.

Morosini, gol dedicat victimelor

Un moment la fel de frumos a avut loc în partida Brescia – Trapani 3-0, cu Leonardo Morosini în prim plan, după golul de 2-0.

Bilanțul victimelor atentatelor teroriste din Paris, care au avut loc în șase zone ale orașului și au fost revendicate de gruparea Stat Islamic, a ajuns la 129 de morți și 352 de răniți, dintre care 99 în stare gravă, a anunțat procurorul general din capitala franceză, Francois Molins, citat de publicația Le Figaro.

Publicat: 15 11. 2015, 18:39
Actualizat: 15 11. 2015, 18:44