VIDEO – Hattrick spectaculos reușit de Sneijder în Galata – Bursa 6-0. Golul serii a fost marcat de Drogba

Galatasaray a zdrobit-o duminică seara pe Bursaspor (6-0), într-un meci din etapa a 19-a a Campionatului Turciei

Omul meciului a fost olandezul Wesley Sneijder

Galatasaray a învins Buraspor cu un neverosimil 6-0, iar Sneijder a semnat un hattrick spectaculos. După ce tot el deschisese scorul, internaționalul olandez a marcat golul doi cu un șut extraordinar de la circa 30 de metri. Reușita lui Sneijder se duelază însă pentru titlul de „golul meciului” cu călcâiul reușit de Didier Drogba din minutul 66, atunci când atacantul ivorian a făcut 5-0. Singurul turc care a înscris în partida de duminică a fost Selcuk Inan, care a închis tabela cu două minute înainte de final.

Galatasaray se află pe locul al doilea în Turcia, cu 37 de puncte, la 7 lungimi în spatele liderului Fenerbahce

Publicat: 03 02. 2014, 12:39
Actualizat: 03 02. 2014, 12:40