VIDEO | Golul săptămânii nu s-a marcat într-un meci între naționale. Vezi reușita cu adevărat impresionantă

Chiar dacă ultimele zile au fost rezervate meciurilor între echipele naționale, golul săptămânii a fost marcat în a treia divizie din Anglia, League One.

În minutul 85, Preston North End conducea cu scorul de 1-0, dar gazdele de la Fleetwood Town au egalat cu o reușită de zile mari. David Ball (25 de ani), atacantul intrat pe teren în minutul 74, a preluat o minge la marginea careului, a fentat scurt și a trimis un șut imparabil la colțul lung. Mingea a lovit bara la vinclu înainte de a intra în poartă și de a stabili scorul final, 1-1.

După acest meci, din etapa a 39-a din League One, Fleetwood ocupă locul 12, cu 53 de puncte. De cealaltă parte, Preston North End se află pe poziția a doua, cu 74 de puncte, la 10 în spatele liderului Bristol, dar cu un meci mai puțin.

Publicat: 30 03. 2015, 17:13
Actualizat: 30 03. 2015, 17:14